První sníh. P

Prvý sneh... To je, že sa teším do práce. Že sa teším z práce. Prvý sneh je, že sa dotknem vločky a ona sa roztopí. Že so ženami s môjho rodu vyrábame pohľadnice s gýčovými prvkami. Veľmi gýčovými! Predstavte si betlehem s trblietkami, stuhami, zlatými hviezdičkami s červeným stredom a to všetko na červeno modrom podklade. Nechýbajú ručne dokreslené strieborné alebo zlaté (podľa toho, čo konkrétne si ešte daná pohľadnica pýta) ornamenty. Ak by ste chceli, poślem Vám takú. Ja konkrétne tieto prvky nepoužívami, ale poprosím babku, či by mi pre vás neurobila. Špeciálne! Až do ČIech! 

V procese výroby pohľadníc platí jedno základné pravidlo. Nepísané, ale všetci ho cítime. Pokiaľ pohľadnica nie je 3D, akoby ani nebola. TO SA PROSTE NERÁTA!
Moja mama pracuje ako učiteľka. Raz sa v škole rozhodla, že usporiada trh. Našich vianočných pohľadníc. Na školskej chodbe zriadila príjemnú atmošku a radostne predávala pohľadnice obyvateľom školy. A viete čo? Keď prišla domov a vyložila nepredaný tovar... Boli to všetko mnou vyrobené pohľadnice! :D 

Tak.... Aj to je jeden z dôvodov, prečo som Vás vyzvala k tomuto maličkému kreatívnemu aktu. Chcelo by to uvoľniť sa. Aby ste rozumeli o čom je reč, pridávam fotografie inkriminovaných pohľadníc.
Prosto-čo tam po výsledku... Treba pridať veľa veľa trblietok! A môže byť aj kombinácia zlatá a strieborná dokopy.
Prvá je babkina tvorba, druhá tá moja.







 











Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Odraz.. anebo obraz. A